Hürriyet

19 Ekim 2009 Pazartesi

Unutmamalıyım
Bu koşuşturmaca içinde Elifimle gittiğimiz etkinlikleri yazmayı atladım uzun zamandır. Oysa bunları anında yazmak o sıcaklığı hemen not etmeliyim ..Ama olmuyor işte bazen..
26 eylülde Rahmi Koç Müzesinde Buket öğretmenle parım parım parmaklarım etkinliğine gittik. Bu sefer bir öncekine göre daha kalabalıktı.Bu kalabalıkta kocaman beyaz sayfalara herkes parmakları ile resim yaptı. Buket öğretmen bize ve tüm çocuklara yine Fener Vapurunu gezdirdi. Kaptan köşküne çıktık orada neler yapılır öğrendik. Bu gezi sırasında bir gelin ve damat'ın fotoğraf çekimlerine de dahil olduk. Bir an nostalji yaşattılar bana :-)
Tüm bu güzel etkinlikte Elifim yine hiç bir şeye dahil olmamakta direndi. Bir tek yarım yamalak resim yaptı ...
28 eylülde minimui 'nin pek çok defa ertelenen çocuklarla kek yapma etkinliğine katıldık. Emirgan'da saat 17:00 de olabilmek için annem Elif 'i Taksim'e getirdi bende işten erken cıktım ve kızımla ilk uzun belediye otobüsü maceramızı yaşadık. Bu saatte rahat rahat gideriz diye düşünmüştüm ama sanırım ben İstanbul 'un nüfusunu gerçekten unutmuşum. Zar zor 5-6 durak sonrasında kendimize yer bulduk. Elif bu zamana kadar genç bir üniversite öğrencisinin kucağında oturdu ( allah ondan razı olsun. Koca otobüste bir tek o duyarlı davrandı )Bense o ana kadar elimde kendi çantam , Elif'in yedek kıyafetlerinin olduğu çanta ile ayakta durmaya çabaladım. Sonunda Emirgan 'da Minimui'yi bulduk . Etkinlik ptesi bu saatte olduğu için bizden başka sadece 3 çocuk daha vardı . İyi bir şekilde organize olunmamıştı 5'te başlayacaktık yanlış hatırlamıyorsam 6buçuk gibi başladık. Ama Elifim kek yapmaya bayıldı :-) Unları avuçladı, yumurta kırdı ... yüzünün her yerinde kekte kullanılan iç malzemelerden birer iz bıraktı. Allahım o kadar şirindi ki...
Sonunda pişen kekleri de yanımıza alarak 19:30 civarı oradan eve doğru yola koyulduk..Uzun bir köprü trafiğinde zaman öldürmek zorunda kalarak eve vardık.
Bu etkinlikteki görüntüleri buradan izleyebilirsiniz (3. sayı/ 121. sayfa) :
http://www.minimui.com/

Bu iki etkinlikte de ne yazıkki fotoğrafları başkaları çekti ve henüz buraya ekleyebileceğim güzel foto yok elimde. Ve öğrendim ki kızımı ben götürüyorsam fotoğraf makinasını da ben yanıma almalı ve ben çekmeliyim onun fotoğraflarını....

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...